HIDRODINAMIKUS FERTŐTLENÍTŐ RENDSZEREK

„Tegyünk ma a holnapért!”
Cégünk több mint 5 éves tapasztalattal rendelkezik a hidrodinamikus vízkezelés és víztisztítás területén. Hidrodinamikus berendezés gyártási tevékenységünk eredményeként létrejövő berendezésekkel magas KOI (kémiai oxigén igény) és BOI (biológiai oxigén igény) értékű szennyvizek szerves anyag tartalmának oxidációját tudjuk elvégezni. A nagyhatékonyságú AoP oxidációs (Advanced Oxidation Process) kezeléssel semlegesíteni lehet a szennyezőanyagokkal terhelt vizek aktív komponenseit, ezáltal az utólagos biológiai szennyvíztisztítás hatékonysága jelentősen növelhető. Ipari szintű folyamatos és szakaszos üzemű kísérleteinkkel vegyszermentes vagy alacsony mennyiségű hozzáadott vegyszerrel jelentős eredményeket értünk el termál vizek, magas szerves-illékony anyag tartalmú szennyvizek, illetve ipari körvizek biológiai aktivitás csökkentésének területén. A hidrodinamikus vízkezelési technológia számos előnye közül a legjelentősebb, hogy használata során melléktermék nem keletkezik. A nagy hatékonyságú hidrodinamikus berendezést és technológiát szabadalmi és mintaoltalmi bejelentések védik.
A papíripari alapanyagok feldolgozásának és újrahasznosításának kritikus gazdasági és környezet-technikai pontja az összetevők dezintegrálása és felületük kémiai aktiválása, továbbá ezen alapanyagok homogén diszperzióbeli előkészítése. Az utóbbi években felmerült a hidrodinamikus vízkezelés, mint szubsztrátmódosító technológia a cellulóz-és papíriparban.Az AquaEXTRACT berendezés alkalmazásával az alapanyagok (újrahasznosított alapanyagok is) felületének célszerű megváltoztatása érhető el. Az új feldolgozási módszer által, a konvencionális technológiákkal megegyező termelési szint, alacsonyabb energia- és vegyszer ráfordítással válik elérhetővé, a művelethez szükséges eszközök kedvezőbb bekerülési értéke mellett, valamint magasabb minőségű alapanyag kidolgozása válhat lehetségessé.
Annak érdekében, hogy a technológiai folyamatok számára előnyös hatásait maximalizálni tudjuk, számos alternatívát vizsgáltunk meg a rendelkezésre álló legmodernebb CFD (Computational Fluid Dyna-mics) és FEM (Finite Element Method) szimulációs technológia segítségével. Az áramlástani modelleket CFD módszerekkel, ellenőrizzük. Az elméleti modellek gyakorlati vizsgálatát iparági partnereinkkel együttműködve valós környezetben is elvégezzük.
Amennyiben termékeinkkel, szolgáltatásainkkal kapcsolatban részletesebb információra van szüksége, forduljon bizalommal munkatársainkhoz.